Náhodný obrázek
pano_20180928_125957

ABECEDA PENĚZ


 
 

PROJEKT ABECEDA PENĚZ

uvádí finanční akademie České spořitelny.

 

Do projektu se zapojila třída 5. C a Mgr. Blanka Doležalová.

NOVÉ – video z akce – NOVÉ – odkaz na článek zde – NOVÉ

 

Co je ABECEDA PENĚZ?

Cílem projektu je nechat děti nahlédnout do světa financí a podnikání a umožnit jim zažít si vše interaktivní a hravou formou.

Co děti čeká?

Poznají hodnotu peněz i rizika hospodaření s nimi. Uvědomí si, že peníze se musí vydělat.

Jak? Děti si samy vyberou svůj cíl, na který chtějí vydělávat a zvolí si svůj podnikatelský záměr.

Co projekt dětem a škole přinese?

Projekt podporuje všechny klíčové kompetence a rozvoj dovedností.


Projekt České spořitelny Abeceda peněz nás baví

Text: žáci 5. C, Mgr. Blanka Doležalová

Foto: archiv

Naše třída 5. C se zapojila do projektu České spořitelny „Abeceda peněz", který je zaměřen na finanční gramotnost žáků 1. stupně ZŠ. Projekt je rozdělen do 3. částí.

Začátkem ledna jsme šli na exkurzi do České spořitelny, kde jsme se dozvěděli mnoho zajímavých a nových informací. Třída se rozdělila na menší skupinky a ty v doprovodu paní ředitelky, manažerky projektu a zaměstnanců pobočky prošly důležitá a pro veřejnost nepřístupná místa. Viděli jsme trezor, milion korun v bankovkách, stroj na přepočítávání peněz, různé druhy bankovek. Také jsme si vyzkoušeli vložit kartu do bankomatu a zadat pin. Dostali jsme v sáčku koruny, provedli jsme odhad, pak jsme spočítali. Stoprocentní kontrolu jsme provedli pomocí počítacího stroje. Zajímavé bylo online spojení s bankéřem z Prostějova.

Dalším krokem v projektu je založení firmy a vymyšlení názvu naší společnosti. V bance jsme si odhlasovali, že se naše firma bude jmenovat Parťáci s.r.o. Slečna účetní převzala v bance půjčku 3 000 Kč na nákup materiálu na poslední součást projektu, v níž vyrábíme výrobky na jarmark. Půjčku musíme později samozřejmě vrátit. Ve firmě máme zvoleného ředitele, zástupce ředitele, účetní a další důležité funkce.

Poté nám nezbylo nic jiného než plánování Velikonočního jarmarku a výroba produktů, které chceme prodávat. Vydělané peníze chceme použít na Laser games.  Už máme několik výrobků z keramiky, papíru, zajímavá velikonoční vejce. Rodiče i paní učitelky nám také přislíbili pomoc, prý napečou sladké překvapení. Výzdoba stánků je již také hotová a pozvánky jsme vytvořili na hodinách ICT. Paní ředitelka České spořitelny nám pomohla s tiskem, na nás je pozvánky roznést a dodělat některé výrobky a drobnosti.

A kdy se náš Velikonoční jarmark bude konat?

Dne 21. 3. 2018 v České spořitelně na Riegrově náměstí v Poděbradech od 14:00 – 17:00 hod. Nezapomeňte se na nás přijít podívat a něco si od nás koupit, ať se nám splní náš sen.