Zebra se za tebe nerozhlédne

Kdy: Zpět do kalendáře 4.4.2018(celodenní)

Zebra se za tebe nerozhlédne

Dopravní výchova je nedílnou součástí vzdělávání dětí. V období přicházejícího jara a sportovních aktivit dětí přichází do škol preventivní projekt "Zebra se za Tebe nerozhlédne!" je Policejním prezidiem České republiky realizován již od roku 2007 po celém území České republiky. Cílem projektu je preventivně působit na chodce a další účastníky silničního provozu.

Zebra všem radí:

1. Vozovku přecházej na přehledném místě, pokud je v blízkosti přechod pro chodce, použij ho!
  2. Do vozovky smíš vstoupit po bezpečném rozhlédnutí. Pravidlo zní: 3x se rozhlédni: vlevo, vpravo, vlevo a rychle přejdi!
  3. Vždy si počínej tak, aby řidič měl šanci zastavit vozidlo před přechodem pro chodce!
  4. Do vozovky vstupuj, až když vozidla bezpečně zastaví, nikdy nevbíhej před jedoucí vozidla

Všechny tyto rady a pravidla si pod dohledem příslušníků Policie ČR zopakovaly děti 2. tříd.

Mgr. Dana Havlasová