MÁME RÁDI ZVÍŘATA, ANEB…

Kdy: Zpět do kalendáře 10.5.2018(celodenní)

MÁME RÁDI ZVÍŘATA, ANEB POMÁHÁME OSAMĚLÝM PEJSKŮM V PSÍM ÚTULKU

Třída 3.C se se svou paní učitelkou Annou Koubkovou rozhodla, že udělají něco hezkého pro osamělé pejsky v poděbradském psím útulku. 14 dní nosily děti do třídy granule, piškoty, pamlsky, konzervy, paštičky, hračky, kšírky, obojky atp. Dnes sbírka vyvrcholila odvozem všech donesených věcí (a že jich bylo opravdu veliké množství) do psího útulku, kde děti pejskům a jejich opatrovatelům všechny věci samy předaly.

Za odměnu jsme se prošli po útulku, dali jsme pejskům nějaké mňamky a hlavně si zaměstnanci útulku pro nás připravili ukázky výcviku pejsků, obrany a měli jsme možnost shlédnout i vyhledávání lidí, útok na kořist a mnoho dalšího. Děti si samy vyzkoušely, jaké to je, když mají na ruce tréninkovou rukavici a jakou má pes sílu, když se s ním přetahují.

Celá akce – sbírka věcí pro pejsky, prohlídka útulku i ukázky práce se psy – byla pro děti mimo zábavy i velmi přínosná. Zjistily, že obdarovat někoho přináší radost jak obdarovaným, tak i jim samotným. Dozvěděly se mnoho nových informací o pejscích i o útulku samotném a některé děti navíc překonaly velký strach z pejsků a z toho máme všichni velkou radost.

Mgr. Anna Koubková