Matematika plná zábavy

 

Cíle:  

Ukázat dětem, že matematika je nejenom důležitá, ale i zábavná. Vytváření pozitivního vztahu k matematice a výtvarné výchově. Příprava zajímavých úloh doprovázená ilustracemi, společenské hry. Vytváření úloh na zaslané ilustrace. Rozvíjení finanční gramotnosti a poznání měny jiného státu. Možnost poznat podobný slovanský jazyk . Třídění informací, vyhledávání v textu, efektivní spolupráce ve skupině. Posílení autorské práce a rozšíření znalosti s novými možnostmi práce v ICT.

Postup práce:

-září – říjen 2015– představení školy, města , seznámení se s kolektivy tříd listopad – prosinec 2015 – advent, Vánoce – nákup, finanční gramotnost, zajímavé úlohy, ilustrace leden-únor 2016 – bílo-modrá zima – zimní sporty březen- duben 2016 – velikonoce, kraslice květen – červen 2016 – plavání, výlety, škola v přírodě září- říjen -2016 – Barevný podzim – draci, barvy, příroda listopad- prosinec 2016 – město, vesnice – hrad – geometrie, tvary, – výpočty obvodů, čísla okolo nás leden – únor 2017 – měření sportovních výkonů březen-duben 2017 – společenská hra s využitím ilustrací, matematiky, jazyka květen – zhodnocení projektu Vytváření zábavných úloh, výměna, vytváření úloh na zaslané ilustrace, úlohy a k nim vytvořit ilustrace .

Očekávané výsledky:

1.Vytvoření souboru zábavných matematických úloh a souboru ilustrací k nim na veřejném prostředí Twin Space. 2. Rozvoj kreativity při vymýšlení zajímavých úloh. 3. Poznání jiného slovanského jazyka.4. Posílení zapojení ICT do práce dětí. 5. Zlepšení komunikace a skupinové práce .6. Vytvoření společenské hry.