p1016719

Pražská překvapení

Kdy: Zpět do kalendáře 8.11.2017(celodenní)

8.D dnes s p. ředitelem V. Špinkou a A. Procházkovou zavítala do Prahy za několika překvapeními. K tomu největšímu patřila účast na „Den otevřených dveří ve Slovanském ústavu Akademie věd ČR“, kam je pozval přímo pan ředitel dr. Václav Čermák. Slovanský ústav totiž převzal žáštitu nad projektem 8. D – 5. slovanský sborník povídkový v rámci mezinárodní spolupráce eTwinning. Co všechno žáci zažili?

Uvítání panem ředitelem ve studovně knihovny, elektronický ruský slovník, jeho tvorba, zajímavosti, nová slovní zásoba, oddělení paleoslavistiky (staroslověnštiny): vědci v pracovní činnosti, knihovna, lístečková kartotéka staroslověnských hesel, rukopisy, knihy, časopisy, ukázky slovanských jazyků. Bylo to úžasné. Děkujeme.

Druhé překvapení nachystali žáci již sami. Na schodech malostranského kostela sv. Mikuláše sehráli scénku z Nerudovy povídky Přivedla žebráka na mizinu. V Nerudově ulici představovali ve dvojicích symboly domovních znamení. Samozřejmě vše natočili na video.

Mgr. Pavla Uhrová