pic_0018

Návštěva Národního divadla

Kdy: Zpět do kalendáře 5.12.2017(celodenní)

Žáci sedmého ročníku dnes v rámci literární výchovy vyrazili za kulturou do Prahy. Čekal je velmi zajímavý program -  prohlídka budovy Národního divadla. Po příjezdu se nás ujaly dvě průvodkyně, které nás velmi poutavě a věcně seznámily s historií Národního divadla a s významnými osobnostmi, které se na výstavbě a věhlasu této stavby podílely. Děti měly jedinečnou možnost podívat se na základní kameny budovy, viděly, jak se připravuje jeviště na činoherní zkoušku, a v neposlední řadě navštívily terasu Národního divadla, ze které se jim naskytl nezapomenutelný pohled na předvánoční Prahu. Exkurze naprosto splnila svůj účel – děti odjížděly zpět domů obohaceny o spoustu znalostí a zároveň plny dojmů, které v nich tento klenot mezi českými divadly vyvolal. Pevně věříme, že se v budoucnu do Národního divadla vrátí třeba jako diváci.

Mgr. Jana Hegerová