Na návštěvě u Josefa Lady

Kdy: Zpět do kalendáře 12.3.2018(celodenní)

Dnes žáci 6. tříd měli možnost navštívit v rámci výtvarné výchovy výstavu zaměřenou na tvorbu a osobní život Josefa Lady. Výstava se nachází ve čtyřech patrech Tančícího domu a je zde vystaveno na 400 děl. V prvním patře a druhém podzemním podlaží jsou k vidění známé Ladovy obrazy. Žáci si zde mohli prohlédnout také ilustrace časopisů a knih včetně slavného Haškova Švejka.

První podzemní podlaží představuje návštěvníkům tvorbu pro děti a to za pomoci řady interaktivních exponátů jako jsou tablety s webovou aplikací na motivy obrázků Josefa Lady, auto s animací večerníčku Bubáci a hastrmani či maketa knihy Kaňka do pohádky, kterou mohou děti prolézat. Připraveno zde bylo i promítání pohádek. Všem se  výstava velmi líbila.

Mgr. Lenka Komárková