FILMFEST VALA 2018

Kdy: Zpět do kalendáře 12.6.2018(celodenní)

Žáci 9. ročníku se na dnešní den připravovali již dlouho předem. V hodinách ICT i mimo vyučování si pořizovali materiály, psali scénáře, režírovali, fotili, natáčeli a stříhali. A dnes jsme si výsledky jejich práce mohli užít  na prvním ročníku festivalu žákovských filmů pod názvem FILMFEST VALA 2018.

Na programu bylo 16 snímků ve dvou kategoriích: filmy hrané a filmy animované společně s dokumentárními. A bylo se na co dívat. Soutěžní program sledovala odborná porota, která také udělila dvě hlavní ceny – Oskary, dále ceny za režii, herecké výkony a mimořádné umělecké zpracování. Zároveň proběhlo i hlasování diváků.

Suverénně nejúspěšnějším snímkem letošního festivalu se stal hraný film Vesnice, který získal hlavní cenu poroty – Oskara, cenu za herecký výkon i cenu diváků.

Všem oceněným autorům filmů blahopřejeme. Velké poděkování patří všem žákům, kteří zajišťovali realizaci festivalu i dvěma skvělým moderátorům – Emě a Adamovi.

Jana Mengrová