Exkurze do IQ Landia v Liberci

Kdy: Zpět do kalendáře 1.3.2018(celodenní)

Kruté mrazy v Polabí nezabránily dnes všem pátým třídám, aby vyrazily na dlouho plánovanou exkurzi. Dnešním cílem byl zábavný a vědecký park IQ Landia v Liberci.

Děti se rozdělily do skupin a každá skupina se věnovala expozicím, které je zajímaly. Žáci probírali v přírodovědě lidské tělo a zde si mohli vyzkoušet, zda zvládnou napumpovat tolik krve jako lidské srdce – nezvládnou!

Dále se mohli pokusit laparoskopicky umístit orgány v těle a seznámili se v oddělení výživy s množstvím cukru, které obsahují běžně konzumované nápoje. Učivo přírodovědy ještě procvičili v oddělení o vesmíru.

Děti i paní učitelky ještě zaujala zeměpisná expozice, poznávání států, měst.. Hodilo se jim učivo o Evropě, kterému se věnovali v prvním pololetí.

Exkurze se všem moc líbila.

Mgr. Martina Radoňová