Environmentální výchova – Den Země

Kdy: Zpět do kalendáře 21.4.2017(celodenní)

Podpora ke Dni Země proběhla dnes ráno na školním pozemku, kde se všechny děti a učitelé ze Základní školy Václava Havla sešli a společně ukázali, že recyklace není nikomu z nich lhostejná. Každý žák i učitel si přinesl PET láhev, kterou všichni společně sešlapali a postupně vyhazovali do žlutého kontejneru.
Tím však podpora nekončila. Ta začala už brzy ráno, kdy se mohly děti zúčastnit sběru papíru. Na celé škole probíhal projektový den, kdy se děti jak na prvním, tak i na druhém stupni věnovali zajímavostem a úkolům určeným právě ke Dni Země. Všichni žáci si tak mohli zábavnou formou vyzkoušet ať už třídění odpadu, plnění nejrůznějších úkolů, tak se i dozvědět nové informace ať už o recyklaci nebo o tom, jak naší Zemi pomoci.
Do podpory se s rukavicemi a odpadkovým pytlem zapojila i školní družina, kde paní vychovatelky společně s dětmi vyrazili do ulic a parků Poděbrad. Nejen děti, ale i paní vychovatelky sbírání odpadků moc bavilo a ještě víc je naplňovalo to, že mohou pomoci Zemi.
Všechny projektový den velice bavil a už se těší na příští rok, kdy si budou moci podobné akce užít naplno znovu.

Veronika Kohoutová